Jobbik Szihalom
 
Bemutatkozs
 
Hrek, cikkek
 
Trtnelem, irodalom
 
Kp- s videtr
 
Szavazs
Lezrt szavazsok
 
Vicc
Lzr Jnos s Orbn Viktor helikopteren utazik. Egy vros fltt lepillantva elgedetlen tmeget vesznek szre. Lzr megszlal:
- Tudod Viktor, ha n most kidobnk egy mzsa kenyeret, ezek a kezemet is megcskolnk!
- Ha n kidobnk egymilli forintot, a lbamat is megcskolnk! - gy Orbn.
A pilta rezzenstelen arccal fordul htra:
- Ha n meg kidobnm magukat, a seggem is kinyalnk!
 
 
Trsalg
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Tmogasd!
 
Linkek

Magyarharcos.hu

 
dvzl

 

 
Kpkeret

 
Link-effekt

 
tltszsg

 

 
Haznk trtnelme
Haznk trtnelme : GRANDPIERRE ATTILA: Kirlyi mgusok snpe a magyar II.

GRANDPIERRE ATTILA: Kirlyi mgusok snpe a magyar II.


A hunok nevnek jelentse: fensges, kirlyi np

A knai forrsokban a hunok neve az . e.11. szzad eltt.rong', illetve "zsong" (dzsong] volt (a knaiak az 'r' hangot nem tudvn kiejteni, rendszerint 'zs' vagy dzs' hanggal igyekeztek ptolni). A Cson-kor (i. e. 1028-221) vgn a "zsong" elnevezs kikopott a divatbl, s a hsziungnu nv vltotta fel (FitzGerald [1989, 156]). Sima Qian 130 ktetes mvnek 110. ktete foglalkozik a hunok legkorbbi trtnelmvel. "A xiongnuk se, a Xia fejedelmi hz leszrmazottja, Chun-hu volt. [...] Mr a Yao s a Shun csszrok ideje eltt is [vagyis az i, e. 3. vezred eltt is; Huang Di, Yao s Shun alkotjk a hrom legends blcset - G. A.] voltak shanrong (hegyi rong), xianyun s xunyu npek, akik az szaki vadonokat laktk, s llataikat kvetve vonultak egyik terletrl a msikra:' (Sima Qian [1997, 17], de Groot - Bakay [2006,23-25]) A hagyomny szerint Huang Oi i. e. 2698-2599 kztt lt (Poon [2006]). A hun nprl nyerte nevt Kna nagy folyja, a Huang-ho is; szak Kna f folyja, a knai civilizci blcsje (Szsz -Bakay [1994, 25]). Mivel a "ho" folyt jelent, ezrt ha a Huang Ho a hunok nevt viselte, a "huang" jelentse "hun" kellett legyen. s ugyanez a "Huang" sz szerepel Huang Di nevben is! A „Di” knai karaktere, a Kp eredeti jelentse: magasabb/ rendkvli lny (v. Tarih-i-ngrsz, 41,402 - a rendkvli teremtmnyek nem kznsges, tlagon felli, elkel s vitz np), isten-kirly (Three Sovereigns and Five Emperars, 2007), gbl szrmaz kirlysgot kpvisel kirly. A Kp jel eredeti jelentse: mgus. Maga a jel alakja is eredetileg mgust brzolt, vlln szerit kpennyel (uo.), valsznleg a Napra utal kacagnnyal. Akkor teht Huang Di nevnek jelentse: Hun mgus, Hun istenkirly, Hun gi kirly. A "Huang" sz msik jelentse: fensges. Ezzel Huang Di jelentse: Fensges Mgus. Ugyanakkor a"huang" egyrszt „hun; msrszt fensges” jelentse arra utal, hogy a "hun' np elnevezse azt jelentette: "a fensges" [np], az gi eredet np. Huang Di-rl a hagyomny gy tartja, hogy erklcsileg tkletes blcs-kirly volt (uo.). Mivel pedig az i. e. 3. vezredben az ilyen blcsek neve: mag, mgus, ezrt Huang Di ezek szerint mguskirly, kirlyi mgus volt.
      A hun fkirlyi mltsg knai neve: tan-hu, illetve seny. Felvetdik, ha a tan-hu jelentse fkirly, s a hun fkirly az g Fia, akkor a tan-hu els sztaga az smagyar "Ten; Isten szavunk msodik sztaga lehet. A tan-hu msik jelentse: Isten Fia (Czuczor- Fogarasi [1867/2,1733-1738). A tan-hu msodik sztaga, a"hu'; a hun np nv rvidebb alakja lehet (Szsz-Bakay [1994, 25]). Tan-hu magyar jelentse ekkor: gi hun, g fia hun. A seny sz knai alakja xienyu, vagyis az si hun np xuanyun, xuanyuan, xunyu alakjval rokon. Ennek alapjn a hunok xiungnu neve a magyar lershoz kzelebbi tan-hu lehetett, vagyis a hun np nv: Az g fiainak npe. Ezzel megegyezik a magyar hagyomny, amiben a magyarok a Nap fiai (GKE [1996d, 42; 1996e, 13], GA [2006, 181, 199]).
      A knaiak a magyarban 'x' betvel jelzert hangot 's'-szer hangknt ejtik. Ezrt a xianyun s xunyu hun npek neve.isanyo, sunyu" volt, s ha ez a „sanyon, sunyu" rokonsgban ll a hun „seny" fogalmval, ami pedig "fkirly" -t jelentett, akkor az si hun np knai.xia-nyun, xunyu" nevnek jelentse: kirlyi np.

      De legynk inkbb vatosak. Felejtsk el egy pillanatra a "huang" sz "hun" jelentst, s vegyk helyette inkbb a ..fensges" rtelmezst szmtsba. Ebben az esetben Huang Di nevnek jelentse a "Fensges gi Szrmazs Kirly". Ez az rtelmezs is a hunokhoz vezet! A hun fkirlyok teljes cme ugyanis Ting-li (g) ko-to (fia) tan-hu (a hun fkirly tisztsgneve), azaz. g fia fkirly" (Szsz -Bakay [1994, 26]). A "Fensges gi Szrmazs Kirly" ms alakban. g fia Fensges Kirly', illetve. g fia kirlyok kirlya', ami pedig" g fia   fkirly" vagyis hun fkirly. Ez az rtelmezs arra a kvetkeztetsre vezet, hogy Huang Di neve jelentsben megegyezik a hun fkirlyok teljes cmvel, vagyis Huang Di hun fkirly lehetett.

      A hun np nv „kirlyi np” jelentst altmasztja, hogy a Xia dinasztia hun nemzetsgbl val, s ez a hun dinasztia adta Kna els kirlyait; valamint az is, hogy egyetlen kirlyi npet ismer a trtnelem: a kirlyi szktk npt. A hun fkirly 13 fajta kirly, vagyis rengeteg sok kirly kirlya volt, s e kirlyi tisztsgek mindegyiknek a neve hun eredet (Szsz-Bakay [1994,26-27]). Ez az alapvet tny ktsgkvl azt jelzi, hogy a kirlysg intzmnye a hunoknl volt a legteljesebb, a legtfogbb, teht hun gondolatbl szletett.
       Mivel a Xia hun nemzetsg, e nv els jelentse: hun. Msodik jelentse a knai nyelvben: nagy - a szanszkritban: mah, rokon "mag" szavunkkal (lsd fentebb). Mgus szavunk sjelentst vizsglva mr utaltunk r, hogy a"nagy" s a "mag" szoros rokonsgban llnak, a Xia nemzetsgnv teht ugyangy "Mag" rtelemmel brhat eredetileg. A knai np neve Huang Di kortl hrom vezreden t huaxia volt, s gyakran mg ma is az, br a Han dinasztia kortl a huaxia npet hivatalosan han npnek nevezik. A hua jelentse: ltvnyos; ragyog, pomps, nagyszer, tndkl. S ha gy van, akkor a huaxia np nv rtelme az elsjelentsben: tndkl hun np. Msodik rtemben: a tndkl nagy np. Harmadik rtelemben: a tndkl Mag np. Ebben a harmadik esetben a huaxia np nv jelentse rtelemszeren: a tndkl mgusok npe.
A hua sz ma majdnem szinonim a knaival. A Knai Npkztrsasg, ill. a Knai Kztrsasg hivatalos neve ma Zhonghua. Mivel pedig a "zhong" a hunok si neve Knban, ezrt a Knai Kzrrsasg hivatalos nevnek jelentse: A Tndkl Hunok Orszga. A knai lgitrsasg gpein a business class" megnevezse: Huaxia Class (Yang, An - Turner [2005,138-145]). Vagyis a kiemelked, elkel, rendkvl gazdagok osztlynak neve: Tndkl Hunok Osztlya.

A kirlyi jogarhordozk npe

2004-ben jelent meg Blagoje Govedarica, a hamburgi egyetem rgsz-professzornje monogrfija (Govedarica [2004]) Zeptertrager - Herrscher der Steppen cmmel, 436 oldalon, 56 brval s 8 fnykppel. A cm magyarul: jogarhordozk - a pusztk urai. A jogar sz jelentse: kirlyi kormnyplca. Vagyis ismt kirlyi nprl van sz. A Govedarica ltal bemutatott rgszeti feltrsok arra utalnak, hogy ezen kirlyi felsgjelvny np kultrja Erdlybl indult i. e. 5.100 krl. A zsugortott, guggol testhelyzetben temetkezs megegyezik a Polgr-Csszhalomnl i. e. 4.800 krl tallt temetkezsi mddal. t tbb ezer kilomterre fekv kulturlis kzpont llt szoros kapcsolatban tbb mint hromezer ven t: a Krpat-medence, a Duna torkolatvidke, Etelkz, a Volga-Kaszpi krzet s szak-Kaukzus. A jogarok eleinte kbl kszltek, s cscsukon gyakran lfej vagy ms llatfej tallhat. A jogarhordozk npnek f jellegzetessge a kirlyi jogar viselete. Egy np, amely kirlyokbl ll! Megdbbent, de a rgszeti bizonytkek alapjn nem mondhatunk mst.

28.000 ves kirlyi lelet Szungirban

Nemrg vilgszerte nagy feltnst okozott a Moszkvtl szz kilomterre szakra tallt szungiri lelet, amely az i. e. 23-30. vezredbl szrmazik, s amely a Scientific American cmlapjra is felkerlt 200l-ben (Tattersall [2001]).

 

 

Kp
       A szungiri lelet az urli npekhez kthet (Szab [2004,60-62]). Az urli nyelvcsald legjelentsebb kpviselje a magyar. A szungiri lelet rendkvli gazdagsgt abbl a tnybl tlhetjk meg, hogy a nyugat-eurpai bronzkorban, amely 900 ven t tartott, egy olyan sr, amelyben t rtkes trgynl tbbet talltak, mr gazdagnak szmtott (Young [2002]), s mindssze egyetlenegy olyat talltak, amelyben szznl tbb rtkes trgy volt (Stonehenge jsz kirlynak srja az i. e. 2.300 krli idszakbl), s ez a gazdagsg is Kzp-Eurpbl, a Krpr-medencbl ered (lsd Keys [2005], Milmo [2005]). Hozz kpest a szungiri leletek igazn kirlyian gazdagnak szmtanak, s ez annl figyelemre mltbb, mert sokkal korbbi idszakbl szrmaznak.
      A szungiri frfin 2936 finoman megmunklt mamutagyar gyngyt talltak, ezek j rsze fonalakra felfzve, a homlok 6. bra: A szungiri lelet krl krbefutva fejpntot alkot. gy tnik, a fejpnt mellett a magyar Szerit Korona alapszerkezethez hasonl keresztpntos korona egyik keresztpntja viszonylag pen, a msik csak nyomokban maradt meg. Mellette slyos, hsz kilogrammos, megpuhtott s kiegyenestett, majdnem kt s fl mteres mamutagyar vezri plca, illetve kirlyi jogar. A masszv mamutagyar kiegyenestse fejlett technolgit ignyelt, mig nem sikerlt megfejteni, mifle kmiai eljrssal voltak erre kpesek. Vadszfegyver (lndzsa) mr csak azrt sem lehetett, mert ehhez tl slyos volt (Rudgley [2002,220]), s ez megersti, hogy felsgjelvny, kirlyi jogar lehetett. A srban tallt, mamutagyarbl kszlt napkorongokon a bels s kls kr kztti gyr nyolcas tagols (7. bra).

Kp

     Rendkvl figyelemremlt, hogy ezek a bels s kls krt kllkkel sszekt, 28.000 ves napkorongok gyszlvn megegyeznek az i. e. 2-1. vezred mgusainak aranysvegein tallhat hasonl, szintn bels s kls krk kztt nyolcas tagols napkorongokkal (lsd a 8. brn)!

      A szkta szrmazs Buddha, akinek nevt szlfldjn, Indiban ma is a magyar hangzs. „Bud”-nak mondjk, ebbl a nyolcszirrn ltuszbl jtt a vilgra. Ez kpi nyelven annyit jelent: Buda, a Nap fia. Az egyiptomi Halottasknyvben az g Istennje, Hathor ugyanilyen nyolcszirm napkorongot visel a nyakban. Fejlett textilkszrsre utalnak a lelet ruhzatnak maradvnyai. Mivel az urli npcsoport ppen a magyar, ukrn, lengyel s horvt np se (Szab [2004,60]), amelynek nyelvt ma mr csak a magyarsg rzi, ezrt rgszetileg altmasztott llspont, hogy a magyar kirlysg tbb mint hszezer ves mltra tekinthet vissza. S ha a napkorongok, a rendkvli gazdagsg s mveltsgi sznvonal, a kirlyi jogar, a kirlyi koronaszer fejdsz kzrt rtelmi kapcsolatot keresnk, egyetlen tnyezvel mindet egyszerre megmagyarzhatjuk: a szungiri kirly Napkirly volt.  

Ill. MGUSOK s NAPKIRLYOK BEVEZETS

 

Korunk anyagias szemlletnek velejrja, hogy vszesen alulrtkeli az rtelem, a matematikai szksgszersggel br logika szerept. Pedig nyilvnval: amg a trgyi bizonyts csakis akkor ll meg a lbn, ha a megrtst lehetv teszi, addig a megrts bizonyos esetekben, mint pldul a matematikban, nmagban is megll a lbn. A 2*2=4 bizonysga rcnl maradandbb.
      Kevesen gondolnk a mai idkben, hogy a trgyi emlkeken tl lteznek a npek, az emberisg tagjai kztti sszetartozs rzsnek is rcnl maradandbb bizonytkai. Pedig lteznek ilyenek, klnsen a Termszet folyamatainak logikjban. Kevesen gondoljk azt is, hogy ember mivoltunk megrtsnek kulcsa a kezdetekben: az emberr vlsban rejlik. Az emberr vls kort ma sr homly, s kzkelet balhiedelem-rendszer fedi. Eszerint az sember vad volt, mveletlen, civilizlatlan, nyers s alantas sztnlny, testi szksgletei rabja, aki flelemben s nlklzsben tlttte lett. Albb ltni fogjuk, hogy magbl az emberr vls esemnynek termszetes logikjbl egy gykeresen eltr, a valsghoz sokkal kzelebb es kp bontakozik ki elttnk.
       Az emberr vls a felemel ntudat, az nmagt felemelni kpes tudat fnynek felragyogst jelenti. Az ntudat kigyulladsa egy termszetes „mdosult tudatllapot”-ba, egy magasabb tudatllapotba rpt, aminek nagyszersgt s kozmikus haterejt manapsg csak azrt nem rezzk igazn, mert az eltelt milli vek alatt megszoktuk, mint a levegt, s mert - szomor, de igaz - alapveten flreismerjk s flrertjk sajt rtelmnk legbensbb termszett.

       Amikor az emberr vlskor elszr gyulladt ki az ntudat, az rtelem lngja, addig nem ismert otthonossg, benssgessg, testvrisg tlttte be az embert. Kzelebb kerlt hozznk az g, a vilg, a Termszet, a nvnyi s llati let, valsgos trsunkk, emberarc, rtelemfny trsunkk vlt ppgy, mint embertrsaink. Ahogy egy csaldban a benssges otthonossg nlklzhetetlen eleme, hogy rtsk, mi mirt trtnik, ki mikor mit mirt tesz a csaldban, ugyangy az rtelem fnynek fellobbansa vratlanul teljes otthonossgba, testvrisgbe, csaldi kzelsgbe hozta szmunkra a fldi vilgot s a Mindensget. Egy volt a Mindensg, egyetlen lngban ll, gig r testvrisg-rzs, egyetlen lel rtelem-fny, hozznk beszl s mindent megvilgt rzs, a Mindensg vrkeringsbe bekapcsol anyai rzs. Kigyulladt egy csaldi, barti rzs, s ebbl a termszetes rzsbl fakadt az emberi rtelem, s megvilgtotta a Mindensg legnagyobb s legnemesebb titkait. Az jonnan szletett rtelem fnyben felragyogtak a Mindensg ember-szl sugarai, teljes, elemi erejkben. 

     Az emberr vlst elemi erej, felemel termszeti folyamatok hajtottk, s amg gy volt, addig az emberi rzs s rtelem elemi erej s kozmikus haterej volt: ez volt az emberisg kozmikus kamaszkora, Az emberben megnyilvnul kozmikus termszeti erk az emberi rtelem ltrehozsakor kozmikus rtelmi erkknt cselekedtek. Bellrl, emberknt tlve ezt az alkot folyamatot, az ember legszemlyesebb bels lnyegben rezte, tapasztalta az jjszl, felemel kozmikus rtelem alkoterejt. Ezek az emberalkot kozmikus erk magukban hordoztk a Mindensg titkait, s az emberr vls felemel folyamatban kzvetlenl beavattk az embert a kozmikus tuds vilgba. Az emberr vls korszaka az emberisg legnagyobb kincst rejti magban: az ember kozmikus beavattatsnak titkt.
      Az emberi ntudatnl magasabb rtelem ma is thatja a Vilgegyetemet. A fszlban benne rejlik a tuds, hogyan kell a szervetlen anyagbl fszlat pteni. Minden llny a kozmikus rtelem olyan kifinomult szervezete, amely alkalmas a kozmikus rtelem megvalstsra, testet ltsre. Ez a kozmikus rtelem tudja, hogyan kell a fa magjbl hatalmas ft pteni. Erre a modern, klsdleges nellenrzsre pl emberi ntudat rtelme nem kpes. De ez a termszetes, magasabb rtelem ma is ott rejlik az emberben, szervezetnkben, megfogant petesejtbl magzatt, majd felntt serdlsnkben. Ott l bennnk a teljes, vgtelen, felemel kozmikus rtelem, s mg az ntudati nellenrzssel is kpes egyttmkdni, ha az nellenrzs nem vlik kizrlagosan klsdlegess, a valsgnak meg nem felel dogmk ltal eltorztott. A kozmikus beavats sorn szerzett magasabb tudst rizte az emberisg snpe, a mgusok npe. Amikor az egyni s kzssgi ntudat rtelme nem utastja el ezt a velnk szletett, magasabb rtelmet, hanem vllra ll, s vele sszhangba kerl, az ember jra emberr vlhat.
      Az rtelem fnynek fellobbansa, az emberr vls emlke sohasem mlt el teljesen. Nagy becsben llt az rtelem az emberr vlskor, Nem is lehetett ez msknt. s ennek elkerlhetetlen velejrja, hogy az si, termszetes ember rzs- s gondolatvilgban a legfbb rtkknt az rtelem (a blcsessg) s ennek kls prja, a Nap jelent meg. Elkerlhetetlen volt teht, hogy az rtelemvalls s a vele egylnyeg napvalls legyen az emberisg els svallsa. Az emberisg els vilgkpnek kzponti ismertetjegye az emberi s a kozmikus rtelem tisztelete. Nem igaz az a durva, lealacsonyt kp, hogy az sember flelemben, rettegsben, nlklzsben, barbrsgban tlttte vmilliit.
      Valban, a trtnelembl ismert tnyek kvetkeztetsnket altmasztjk. A napvalls „papi kasztjnak” nevt is ismerjk. Ez a nv: mgusok (Redards [1965]). A hunok vallsnak napvalls mivolta kzismert (Gnoli [1995]). rtelemvalls mivoltt mutatja, hogy mazda-jaznn vallsnak is neveztk (Modi [1926, 11], Olh Imre [1985,65]). Mivel pedig a mazda" jelentse: blcsessg, a mazda-yaznn jelentse blcsessg-valls. Ez a ketts egyezs, az rtelemvalls s a vele egylnyeg napvalls egyezse az emberr vl emberisg s a hunok vallsa kztt arra utal, hogy a hun-magyarsg az emberisg svallsnak egyenes folytatja. Az emberisg kultrja teht a magyar-hun kultra rvn nem t=hatezer ves mltra tekinthet vissza, a sumr rsbelisg kialakulsig, sem pedig 50.000 vre, a modern ember" megjelensig, hanem hatmilli vre (GKE-GA [2006, 108], GA [2003b; 2006,30-32]). Hatmilli ves kulturlis folytonossgot lel magba a magyar kultra! s egy rendkvli, a mai nyugati kultrnl tudomnyos szempontbl lnyegesen magasabb szint kultrrl van sz (GKE-GA [2006, 135-146])! Valban kulcskrds az emberisg szmra a magyar-hun-szkta trtnelem s kultra alapjainak megismerse. Szemlyes letnk szmra is letbevg a bennnk l kozmikus alkoterk fellesztse s minl teljesebb kibontakoztatsa.
 
 

A kirlysg eszmje a nap kirlysg eszmjbl ered

A felemel rtelem s az letfakaszt Nap prhuzambl addott, hogy az rtelemnek ugyangy egysges vilgg kell szerveznie az emberisget, ahogy az ber tudat fnye egysges tudatllapott szervezi ber tudatunkat, s ahogy a Nap fnye egysges vilgg szervezi a nappalt. Ebbl pedig tbb kvetkeztets is addik. Elszr is: az emberisg els llamalkot npe a napvalls hun-magyar np. Msodszor: az els llam szksgkppen kirlysg kellett legyen, hiszen a kirlysg eszmje ltal jhetett ltre. Harmadszor: az els kirlysgnak napkirlysgnak kellett lennie, mert a Nap letad, felemel megnyilvnulsainak megrtse alapjn jtt ltre (GKE-GA [2006,82-98]). Negyedszer: a Napkirlyok felsgjelvnye a Napbl kell eredjen. Egyetlen ltez rendelkezik az ember szmra lthat koronval: a Nap. A Nap koronja termszetes felsgjelvny (ld.: 9. bra).

      Csak rendkvli alkalmakkor, napfogyatkozskor ragyog fel Ilyenkor mutatkozik meg legltvnyosabban a Nap egyik legfigyelemremltbb tulajdonsga: a naptevkenysg. A Nap ugyanis felsznnek klnbz krzeteiben, elssorban a napfoltok krnykn, gyakran napkitrseket hoz ltre. A napkitrsek sorn a plazmanyalbok nhny szz kilomter/msodperc sebessggel rplnek ki a Napbl. A napfogyatkozs nhny perce alatt szzezer kilomtert is megtehetnek. Mivel pedig a Nap sugara kb. 700.000 kilomter, ezrt mr szabad szemmel is szrevehet, hogy a Napbl kirpl fnyl anyag mozog. Azt mindenki tudja, hogy az l macska s a halott kztt az egyik legfontosabb klnbsg, hogy az l macska magtl mozog, s erre a halott macska nem kpes. Ha a Nap kpes sajt anyagt maga mozgatni, akkor ez egy jabb fontos tny annak altmasztsra, hogy a Nap l (a Nap l mivoltrl lsd: GA [2002,2004, 2004b]).
      A napkirly koronjnak, ha a Naprl veszi a mintt, a Nap koronjhoz hasonlnak kell lennie, vagyis a Nap kitrseinek, a Nap lngjainak cscsos alakjt (9. bra) kell brzolnia.
      Nemcsak a korona eszmje ered a Napbl, hanem a kirlyi jogar is. A kirlyi jogar olyan egyenes rd, amelynek vgn kultikus jelents jelkp ll, pldul Napmadr. Az egyenes rd elsegti az egyenes sszekttetst a Nappal. A jogar gyakran a Nap fmbl, aranybl kszl.
      Az egyiptomi mitikus trtnelemszemllet szerint a Nap kirlysgnak kora alkotta az aranykor legfnyesebb peridust (Kkosy [1978, 101]).

Magyar napkirlyok s a koronzsi szertarts eredete

Az gi eredet kirlysg kezdetei a trtnelem eltti idkbe nylnak vissza. „Az emberisg legsibb vallsaiban a kirly isteni jelleget kapott” - rja Westermann (1993 [1024-1029]). „A kirlysg az llamok kzponti intzmnye, amelyet a kirly kormnyoz, vagy amelynek a kirly ll a kzpontjban. Az egsz vilgon a kirlysg a legelterjedtebb s legsibb llami intzmny. A trsadalmak, amelyeknek soha nem volt kirlyuk, soha nem volt llamuk sem.

 

Kp

Mezopotmia, Egyiptom s Kna - mindegyiket szent kirlyok kormnyoztk" (Grottanelli [1995, 312-313])."A korona a legsibb idktl megklnbztet fejdsz" (Ene. Brit., Vol. 3, p. 759.).Kp

  "A magyar koronzsi szertarts vilgi rsze Eurpban pratlan. Amikor a frissen megkoronzott magyar kirly a koronzsi dombra fellovagolt, a tetejn a ngy gtj fel ngy napvgst tett:' (Eneyc!. Hungarica, II, 247.) Ha a koronzsi szertarts nem magyar eredet lenne, akkor eszerint csakis napvalls nptl eredhetne, mrpedig a napvalls ppen a magyar-szkta-hun np, a mgusok npnek jellemzje (lsd pl. Gnoli [1995], Redards [1965]).

 „A legkorbbi angol koronzsi szertarts tbb mint ezer vre [az i. u. 8. szzadra – G. A.] tekint vissza, az akkori [angol] kirly mg sisakot kapott a korona helyett:' (Enc. Brit.,Vol. 3, 759.) A magyar keresztpntos korona a sisak alak angol koronnl jval nagyobb tekintlynek rvendhetett, ha az angol kirly koronja klns fejldsen ment t, s csak a 15. szzadban vlt hasonlv az si magyar Szent Koronhoz: keresztpntot kapott (Enc. Brit., crown: http://en.wikipedia.org/ wiki/List_ oCEnglish_monarchs).

 

 

 

Kp
 
      A hun-magyar kirlyok a Napisten fldi kpviseli voltak. A koronzsi jelvnyek, a korona, a jogar, a palst, a gmb, a trn szk mind a Nap-kpzetekkel fggnek ssze, s a Napistenre vezethetk vissza. Maga a koronzs sem ms seredeti rtelmben, mint szent aranykrrel val felkests, a Naptl szletett gyermekk val felavats. Maga a 'kirly' sz is, miknt a szt mutatja, ppgy, mint 'korona' szavunk tve, 'kr' sszavunkat rejti, s az gi szent krre, a Napra, a Napistenre utal, arra, hogy mindezek a szertartsok az si napistenhit keretbe tartoznak s a Napisten kpmsv trtn felavatst jelzik. Mindezek ma is l magyar sszavak. Az sfogalmaknak, a koronzs trgyi jelkpeinek, szertartsainak sforrsa a szkta-hun magyarsg. A koronzsi fogalmak s szertartsok innen terjedtek el vilgszerte, tlnk vette t azt a vilg valamennyi npe, anlkl, hogy ismern e szavak, jelvnyek srtelmt (GKE [1996b]).
      Egyiptomban „... ltalban jv napjn tartottk a koronzsi szertartsokat ... A fra egy trsget jellt ki az isteneknek, s ezen a mezn ktszer trohant a ngy gtj irnyba, elszr mint Fels-, msodszor mint Als-Egyiptom kirlya, majd a kirlynak nyilakat kellett kilnie a ngy gtj irnyba, azt jelkpezve, hogy elnyeri az egsz Vilgegyetem fltti rendelkezst" - rja Grottanelli (1995, 318), vagyis kozmikus beavatsrl van sz. Figyelemre mlt az egyiptomi szertarts nagyfok egyezse a magyar koronzsi szertartssal, akrcsak az a tny, hogy az egyiptomi franak kirlly koronzshoz jfeszt magyar-szkta vitzknt kellett viselkednie. De az mr a szkta hagyomny kopst mutatja, hogy szegny franak gyalogosan kellett futkosnia a ngy gtj irnyba.

Magyar napkirlyok a Fld npeinek vdelmezi

 

E munka egyik szerzje 1996-ban megjelent munkjban (GKE, 1996b) utalt r, hogy a Napisten kpviseljeknt a magyar-szkta napkirlyok a ngy vilgtj urai voltak, s ez semmi mst nem jelent, mint azt, hogy az egsz fldi vilg fennhatsgi krk al tartozott. Ennek az si magyar felfogsnak vilgszerte ma is lnek nyomai.'

Az kori Kzp-zsiban Mitra Napisten a Zoroaszter eltti mgusok szerint a Fld vdelmezje volt (Rahimzadeh [2007]). Az kori Mezopotmiban a Termszet rendjnek rzi, a "Iahmu"-k kln papi osztlyt alkottak. k voltak Enki isten szolgi (Azize [2002]). Az indiai Rig Vdban szerepl egyik kirlya Ksa-pavan, "a Fld vdelmezje'; "A Fld oltalmazja, rzje" cmet viseli (Majundar [1971, 20J; Mcdonell-Keith [1967,208]). Az egyiptomi Ani papiruszban ismt a Napisten, Ra a „Fld vdelmezje” (Budge [1895,193]). A viking szkld verselsben is megrzdtt a "Fld vdelmezje" tisztsgnv (Gamli kanki, Harmsl, 40, kenning 1; http://skaldic.arts.usyd.edu.au/db.phphable=kenning& val=GOD). A 13. szzadi volgai bolgr krnika (Djagfar Tarih) feljegyezte, hogy a baskr hitvilgban Madjar volt az let vdelmezje (Farkasinszky [2005,94]).
     Magyar npnevnk az skori magyar mitolgiban Boldogasszony, s kpviselje, a Napistenn volt (Fy [1910,96-97, 171-174J, Magyar [1995, 10,23,34,37,39, 48J)."A Nagy Anyaistenn a npnevnket ad Magyar istennnkkel is azonosthat. A legtbb eurpai nyelvben a mi npnevnkn nevezik meg az anyt: madre, mater, mother, mutter, mtr (Farkasinszky [2001, 10]). Magyar npnevnk megrtshez a mgusok szerepnek felismerse a kulcs. A mgusok, a „rendkvli teremtmnyek” (Tarih-i-ngrsz, 41), tz- s szzezrvel egytt, egy tmbben ltek, rizve az si, termszetes csaldi-nemzetsgi szervezetet, s gy kln npet alkottak. A mgusok npe: np a npben. Mag-np. Mag-np abban az rtelemben, hogy ez a rendkvli teremtmnyekbl ll mag-np szervezte meg egysges egssz a magyar (hun-szkta) npet az skor hajnaln ppgy, ahogy az emberisg sszes alapvet npt, kztk a knai, indiai, egyiptomi, mezopotmiai, md, perzsa, az aztk, a gt npet. s mivel k voltak az emberisg npeinek ltrehozi, szli, ezrt ez a mag-np, a mgusok npe volt az emberisg anya-npe. A mag-np az anya-np, minden np megalkotja. Ezrt ez a mag-np a Fld vdelmezje, mert az anya mindig vdi gyermekeit. Ezrt hordozza a „magyar” nevet a legtbb eurpai np "any' szavban. A magyar np a npek anyja (GKE199b). A mgusok npnek Anya-np mivolta egyben napkirlyi mivoltt is jelzi, hiszen a napkirly feladata hasonl az desanyhoz: az ltala ltrehozott npek felemelse, ltetse, kibontakozsnak elsegtse.
Hogy vilgosabban lssuk a mgusok, kirlyok s a magyarsg tr- s idhatrait, tblzatot ksztettnk (2. tblzat).Kp
     A kirlyi mgusok vilgtrtnelmi szerepnek felismerse rk s egyetemes rtkekkel gazdagtja az emberisg kulturlis vilgrksgt, minden nemzet legigazibb, kzs jvjnek javra. Lehetv s szksgess teszi a npek megosztottsgnak lekzdsr, a kicsinyes ellentteken fellkerekedst (GKE-GA [2006,5-7,234]), minden np valdi, kzs smltban sszefut strtnelmnek feltrst. Ha ezt a munkt elvgzi az emberisg, kpes lesz kijutni a nemzetek s kzssgek vezredes felbomlsnak rdgi krbl, s elindulni az sszetartozs, a felemelkeds tjn. A magyarsg magban hordozza az emberr vlssal elnyert kozmikus beavats titkt. A magyar trtnelemben rejl felemel er az emberisg boldog jvjnek szellemi alapja. Emberi mivoltunk akkor tud kibontakozni, ha ntudatunk rtelmt sszehangoljuk a bennnk lappang magasabb, kozmikus rtelemmel.

 

GRANDPIERRE ATTILA

 

 

Forrs: Magyarsgtudomnyi Tanulmnyok

 

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Kapcsolat

szihalom@jobbik.hu

 

Nagyobb trkpre vlts
Id
 
Nvnap

 

 

 
Naptr
2025. Mrcius
HKSCPSV
24
25
26
27
28
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
<<   >>
 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
Linkek
 
Linkek trtnelmnk megismershez
 
Knyvek, ruhk
 
Egyttesek, zenk
 
Egyb
 
Szmll
Induls: 2009-03-06
 
Ltogatk

 

 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU