Jobbik Szihalom
 
Bemutatkozs
 
Hrek, cikkek
 
Trtnelem, irodalom
 
Kp- s videtr
 
Szavazs
Lezrt szavazsok
 
Vicc
Lzr Jnos s Orbn Viktor helikopteren utazik. Egy vros fltt lepillantva elgedetlen tmeget vesznek szre. Lzr megszlal:
- Tudod Viktor, ha n most kidobnk egy mzsa kenyeret, ezek a kezemet is megcskolnk!
- Ha n kidobnk egymilli forintot, a lbamat is megcskolnk! - gy Orbn.
A pilta rezzenstelen arccal fordul htra:
- Ha n meg kidobnm magukat, a seggem is kinyalnk!
 
 
Trsalg
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Tmogasd!
 
Linkek

Magyarharcos.hu

 
dvzl

 

 
Kpkeret

 
Link-effekt

 
tltszsg

 

 
Haznk trtnelme
Haznk trtnelme : GRANDPIERRE ATTILA: Kirlyi mgusok snpe a magyar

GRANDPIERRE ATTILA: Kirlyi mgusok snpe a magyar


KIRLYI MGUSOK SNPE A MAGYAR

 

 A felemel rmet ad tuds a legfbb ajndk,
amivel ember rendelkezhet

I. BEVEZET

KIK VOLTAK A MGUSOK

Ahhoz, hogy helyt tudjunk llni egyni s kzssgi, trsadalmi letnkben, vlaszt kell kapnunk a krdsre: kik voltak eredetileg a magyarok? Hol ltek? Mikor ltek? s mit akartak? Nemcsak ezekre a krdsekre adunk itt vlaszt, hanem azt is megmutatjuk, hogy az emberisg trtnelmnek, a magyarsg nemzetalkot tevkenysgnek s egyni letvezetsnknek is kulcskrdse a magyarsg trtnelmi szerepnek rtkelse. Elssorban azrt, mert a magyarok az emberisg trtnelmben, kultrjban a nyugati civilizci szoksos gyarmatost gyakorlatval ellenttben rendkvli, felemel szerepet jtszottak vezredeken t (ld.albb), s mert az eurpai s zsiai trtnelem legjelentsebb llamait a magyar kirlyi mgusok hoztk ltre.
      Sokan ktsgbe vontk, lehet-e az korban s az skorban magyar nev nprl beszlni. Ezzel szemben kimutattuk, hogy az emberisg els kirlynak neve a Hrodotosz ltal feljegyzett szkta eredetmondban (Hrodotosz, [i. e. 440/1989,266]) a magyar Hargita nevet rzi, fiainak neve pedig rpa, Zab s Kles (Grandpierre K. Endre s Grandpierre Attila [2006,42] - a tovbbiakban e szerzk neveire rvidtett alakban hivatkozunk, mint GKE, ill. GA), vagyis magyar nevek. Hasonlan, Nimrd, Hunor s Magor nevei magyar nevek, s Magor neve a magyar np nevt rzi kzvetlenl az znvz utni korban. A Tarih-i ngrsz rpd-kor eltti magyar sgesztnk rszletes elemzsvel egyiknk (GKE [1979 ;1990]) bebizonytotta, hogy a Csodaszarvas - mondakr a mgikus skorbl szrmazik (lsd klnsen id. m, 67-68. o). Hunor s Magor ikertestvrek voltak, s ezrt gy tnhet, helyesebb hun-magyar nprl beszlni. Azrt ltjuk mgis helyesebbnek a magyar, illetve magyar - hun npnv hasznlatr, mert a Tri h-i ngrsz skori Csodaszarvasmondjnak legelejn Magor neve Hunor eltt szerepel, s ez azt jelzi, hogy a hun s magyar testvrnp kzl a magyar az sibb (GKE [1990, 17 s 40-43]). A magyar np s nevnek folytonossga teht legalbbis t-tzezer vre, a vzzn korig visszavezethet.
      A nyugati civilizci megszletsekor hadat zent az emberisg semlkezetnek, s igyekezett a mltat vgkpp eltrlni. A trtnelem azonban gy hozta, hogy az Eurpban ezer ven t betiltott, s tzzel-vassal irtott kori grg kultra arab kzvettssel mgiscsak bekerlt az eurpai kultra vrkeringsbe. Az kori grg kultra viszont a korabeli magyarsgnak, grg nven szktknak ksznhette rst, filozfijt, termszettudomnyt, kultrjt (Meuli [1935J; Dodds [1951J; GA [200lj; GKE-GA, [2006, 127-128]). A legnagyobb grg gondolkodk, tudsok j rszt mgusok neveltk, s nem gyarmatost cllal, hanem nzetlenl, az emberisg felemelst szolglva. A mgusok voltak az emberisg "legsibb tant nemzetsge, ktsgbevonhatatlanul. A mgusok rszrehajls s eltletek nlkl dolgoznak (Stanley [1731, 250]). A magyar 'mgus' sz skori-kori jelentse:

 

Fizikai Jelensgek

Biolgiai Jelensgek

Pszicholgiai Jelensgek

Fizikai trvnyek

Biolgiai trvnyek

Pszicholgiai trvnyek

A legkisebb hats elve

letelv (Bauer-elv)

Az ntudat elve

 1. tblzat: A hrmas hromsg vilgkpe. A hrmas hromsg egyetlen egszet alkot: a Vilgegyetemet. A fizika, a biolgia s a pszicholgia a valsgban nem vlik hromkln rszre, hanem egyetlen egysges egszet alkot, a Vilgegyetemet.

 

 Ez a tudomnyos Egyhromsg lnyege.

A fizika, a biolgia s a pszicholgia termszettrvnyei az egsz Vilgegyetemet thatjk, ezrt vilgtrvnyek. A biolgiai trvnyek egyetemessge azt jelenti, hogy az leter thatja a Kozmoszt. s mivel az leter mindannyiunk legszemlyesebb s legmlyebb ltalapja, ezrt legmlyebb letnk a Vilgegyetem letvel a legszemlyesebb kapcsolatban ll. A llek azrt halhatatlan, mert nnket kozmikus trvny tartja fenn, s a kozmikus trvny halhatatlan. A llek halhatatlansgnak szkta eszmje (GA [2001], GKE-GA [2006,127 -128]) az n s a Vilgllek egylnyegsge a hindu blcselet, a Vdk s az Upanisdok alapgondolata is. Az si magyar mgikus rendszer attl mgikus, hogy jelismerte, az ember s a Mindensg kztti szemlyes kapcsolat a Termszet legalapvetbb trvnyn, az let vilgtrvnyn nyugszik. Ez az alapvet, termszettudomnyos felismers az, ami meghaladja a mai tudomnyos vilgkp kereteit. A test, az rzs s a gondolat hrmassga megnyilvnul a jelensgek, a trvnyek s az elvek skjn egyarnt. Az si mgikus magyar vilgkpben a test, a llek s a szellem egysge az rzsvilgot hordoz llek ltn alapszik, s ezrt az rzs a legalapvetbb valsg. A mgikus rzs a minden llnyt that kozmikus hajterk rvn a legmagasabb, legnemesebb lehetsgek megvalstsra irnyul.
Kp
     Ezt a hrmas hromsgot brzolja az si eredet magyar nemzeti cmeren s  nemzeti zszlnkon a hrmas halom, a hromg korona, s az Egy si, Egyhromsgot jelent jele, a ketts kereszt, amelyek gy egytt is egyetlen egysges egszet alkot hrmassgot jelentenek: az eleven Vilgegyetemet (GA [2005b], GKE-GA [2006, 136-146]).
     A Vilgegyetem az si magyar vilgkpben az anyag, az let s az ntudat egysges egsze. A ketts kereszt eredetileg egyenl szr volt, az si magyar rovsrsban az „Egy” jele: ǂ, s hrom vonala a test, az rzs s a gondolat jele.
     Az is megllapthat, hogy a kt vzszintes vonal a test s a gondolat, a fggleges (felemel) vonal az rzs, a llek, az let jele (GA [2005b]). A magyar np nemzeti jelkpeink alapjn az egyetemes rtk tuds npe, a felemel, legnemesebb rzseket hordoz tuds npe. Nemzeti jelkpeink kifejezik a magyar nemzet azonossgt seink, a kirlyi mgusok vilgkpvel, s gy nemzeti eredetnk s folytonossgunk, nazonossgunk bizonytkai s kimerthetetlen erforrsai.

     A mgusok kldetst hordoznak magukban, feladatuk az emberisg felemelse. Az elmlt vekben egy sor rgszeti tnnyel (Price et al. [2001], Govedarica [2004], Manzura [2005], Keys [2005], GKE- GA [2006,5-40, 82-135]) is bizonythat, hogy vilgmretekben reztek, gondolkodtak, cselekedtek, s tetteiknek ksznheten emelkedtek fel vilgszerte a civilizcik.gy pldul Price et al. (2001) bebizonytottk, hogy i. e. 5.700-tl nyugatra tz-hsz fs kis csoportokban vndoroltak ki a Krpr-medencbl a klnlegesen magas tudssal rendelkez, a magas kultrt tad mgusok. Ugyanakkor Govedarica (2004, lsd albb) s klnsen Manzura (2005) bebizonytottk, hogy keletre viszont tervszeren, hatalmas tmegekben telepedtek ki Erdlybl i. e. 5.100-tl kezdve az ottani magas kultra hordozi, jra s jra tbb hullmban benpestve az eurzsiai sksgot. Felmerl a krds: mirt hatroztk el, hogy nyugatra csak szrvnyosan, kis csoportokban, keletre viszont tervszer jra-visszateleplssel vndoroljanak ki a Krpr-medencbl a magas kultra hordozi? gy gondoljuk, hogy a sok hasonl jelensggel egytt (lsd pId. GKE-GA [2006, 149-152]) ezek a tnyek a mgusok tervszer, tgondolt, az emberisgjvjnek tudatos alaktsra irnyul szndkra utalnak. 

Arisztotelsz szerint a mgusok "... azt lltjk, hogy a csillagok tzbl llnak; hogy a Hold azrt fogy, mert eltakarja a Fld rnyka; hogy a llek tlli a hallt; hogy az est a lgkr vltozsai okozzk; minden ms jelensgre fizikai magyarzatot adnak. k fektettk le a jog alaptrvnyeit. Azt lltjk, k talltk fel a geometrit, a csillagszatot, az aritmetikt" (Diogenes Laertius [. sz. 200/1958, Vol. 1, 3]). Knidoszi Eudoxosz, aki a jelek szerint Platn Akadmijnak vezetje volt Platn tvolltben, azt szerette volna, ha a mgusok tantsait a legnemesebb s leghasznosabb filozfiai iskolnak ismerik el (Livingstone [2002])."Platn gyakran megemlkezett rla, hogy mind , mind Pthagorasz legjobb s legnemesebb tanaikat a mgusoktl tanultk" - rja alexandriai Kelemen Stromata c. mvnek I. knyvben, a XV. fejezetben (http://www.thedyinggod.com/chaldeanmagi/ sources/ clement.html, 2. o.), majd hozzteszi: a filozfit az kori grgk eltti, velk szemszedos npek a vilgon a leghasznosabb tevkenysgnek tartottk (http://www.thedyinggod.com/chaldeanmagi/ sources/clement.html, 3. o). Ezeket a filozfus npeket neveztk gyakran az kori grgk barbroknak.
 
Mgus szavunk eredete s sjelentse
 
A "mgus" (mag, magas, magtl val, magtl mozgat, magasztos) sz vilgsz, kisugrzsa az egsz vilgra kiterjed. Innen ered a 'magiszter; rvidebben a 'mester' vilgsz ppgy, mint a gazdagsgukat jelz 'mgns' vagy a nagysgot jelent 'magna latin sz. "Mag" szavunk nemcsak a termnyt jelenti, hjastul. hanem ennek belsejt, csirjt, amely az egsznek lnyegt, s mintegy lelkt teszi (Czuczor-Fogarasi [1867,4: 25]). A magbl magtl magasra ntt fa s a nla sszehasonlthatatlanul kisebb mag kztti risi klnbsg egyetlen, lthatatlan tnyez: a magban rejl leter, a mag-er. Alapvet tny, hogy a magban rejl leter messze meghaladja az lettelen anyag kpessgeit. A magban ott rejlik a magassg, a magas g. Mag szavunk s-sz, "nagy" szavunk prja, rokona a szanszkrit mah (jelentse: nagy - uo.). A magyar nyelvben alapveten a mssalhangzk a jelentshordozk. Az 'n' mssalhangz sjelentse: n (pl. n, nni, ana=anya). Ha a „ma” s-sz is a nisgre, az anyasgra utal (mint a ma-ma szban), s a 'g' mssalhangz sjelentse.g, egy, agy, ig(az), ig(e), eg(sz)'; akkor a ma-g sz az anya-g sz ms alakban. sjelentse teht: Anya-g, Anya-Agy, Anya-Egsz; s itt az Anya maga Termszet Anya, a Vilgegyetem, amelynek lnyege a mag-er, a llek, az leter. A mgus sz tvnek Anya-Agy rtelmezse a magyar np nevnek rtelmezshez is kzelebb visz bennnket. A "mag" sz 'g' hangjnak"gy" alakja az "egy'; "agy" jelentst adja ebben az sszefggsben. A magyar np nevnek „magy” tve gy "ma-agy'; "Anya-agy'; illetve.. Anya-Bgy" s ez a magyar np eredeti hivatsra utal: a magyar np az Egy, Termszet Anya, a Vilgegyetem agykzpontja, az emberisg snpe, az studs npe. Mgus szavunk sjelentse pedig: a Vilgegyetem anyagt that egyetemes leter kibontakoztatja, az let felemelje. '
 
A mgusok eredete. Krkp a mgusok ltal alaptott kultrkrl
 
Hrodotosz (i. e. 440/1989, 1. knyv, 101, 55.) szerint a mgusok a kzp-zsiai mdek egyik trzse. Meuli (1935) viszont felismerte, hogy a ltnokok, mgikus tantk a grgktl szakra lak szktkrl mentek a grgkhz (ld. mg Dodds [1951J; magyarul 2002,115). A vilg egyik legtekintlyesebb rtelmez sztra, a hsz ktetes The Oxford English Dictionary (1989, IX: 202-203) a 'Magus' cmsz alatt ezt rja: "kori perzsa papi kaszt tagja, amely az kori trtnszek szerint eredetileg egy md trzsbl ered. [...] Szerit Ausztin azt mondta, hogy a mgus sz kldeai nyelven annyi, mint ha azt mondannk, filozfus [kiemels - GA]; (Perzsiban) a mgusok (azaz a termszet titkaiban jratos emberek)"
[azaz mai szval: termszettudsok - GA]. A mgusokrl pedig (i.m., IX,:202-203):,,1614-ben Sylvester Bethulias megemlti, hogy a prthusoknak is voltak mgusaik (uo.). […] Ott hol a hossz szoknys kirlyi mgusok llnak, emelkedik s sllyed zord Zoroaszter varzsplcj' [kiemels - GA]. A "Magian" cmsz alatt pedig (i.m., 202-203): "Nem sokat r a
kirlyt megtenni a np vezetjnek, ha egyszer a kirlyt a mgusok vezetik [kiemels – GA] […] Akkor volt ez... amikor a mgikus rendszer [a termszettudomnyok egysges rendszere, a mgikus vilgkp - GA] meggykerezett Kis-zsiban: [...] A mgusok pre-szemita s pre-rja [vagyis a szemita s rja npeknl sibb - GAJ papi trzs voltak Nyugat-zsiban:' A mai vilg taln legtekintlyesebb enciklopdija, az Encyclopedia Britannica szerint a mgusok a perzskti erednek (Enc. Brit. [2007, MagicianJ). A perzsk azonban csak az . e. 9. szzadtl tntek fel a trtnelemben.
     A mgusok nemcsak Kis-zsiban, illetve Nyugat-zsiban voltak jelen, s nemcsak a 9. szzadtl kezdve. A magyarsgnl a mgusok sokkal korbbi nyomaira bukkantunk, kzvetlenl az znvz utni korbl. A hagyomny szerint a mgikus tuds Nimrd rvn kerlt be az znvz utni emberisg vilgrksgbe."A mgikus mvszetek Nimrdtl erednek" - rta Alexandriai Kelemen: Stromata, vagy klnbz dolgok c. mvnek negyedik ktetben, a 27-29. fejezetben (http://www.thedyinggod.com/chaldeanmagi/ sources/ clement.html, 7. o.). A napvalls szktk s mgusok st, a mitolgiai Kust, Nimrd satyjt Napknt tiszteltk, Maggnak s mgusnak is neveztk - rja Bryant (1807; idzi Olh [1985, 16]). A magyar svallst rz rpd-kori magyarokhoz ltogat biznci s nyugati misszionriusok a magyar valls papjait "mgusok" nven emltettk (Dmtr Tekla [1995, 530]). A 14. szzadbl szrmaz Bcsi Krnika "Magos"-ok nven emlti a mgusokat (A magyar nyelv trtneti-etimolgiai sztra, 1970, 2: 816.). A Kassai Kdexben fljegyzett kzpkori magyar inkvizcis perek jegyzknyvei a magyar valls papjait mindig "mgus"- knt, az reg fpapokat "pontifex magorum" nven illetik (Fehr Mtys Jen [1999, 197]). Termszettudomnyos tnyek alapjn nemrg kimutattuk, hogy legalbbis az i. e. 6. vezredtl az emberisg klnlegesen magas tudsnak kzpontja a Krpt-medence volt (Price et al. [200lJ, Govedarica [2004], Manzura [2005], GKE-GA [2006,13-40,50-52,119-120, 183-184]). S ha a mgikus vilgkp visszanylik az znvz eltti korokba, akkor az emberisg skultrja a magyarsg rvn rkldtt t a vzzn utni emberisgre.
    "A mgusok voltak j nhny nagy grg gondolkod tantmesterei, mint pldul Pthagorasz, Dmokritosz, Platn" (Gnoli [1995, Vol. 9, 79]), akrcsak Empedoklesz s Prtagorasz tanti (Goldhammer [1980,5: 631]). Az i. e. 7. vszzad krl"egsz sor szkta Itnok, mgikus gygyt, vallsi tant rajzott ki szakrl, mindegyikk samanisztikus
[abban a korban mgusoknak neveztk ket - a szerzk] jegyekkel" (Meuli [1935]). Ez az szaki orszg, a mgusok kzpontja a grgktl szakra fekv Krpr-medence s a
Krptoktl Koreig terjed hatalmas eurzsiai sksg, Kzp-zsia s szak-India volt. A mgusok a mai tudsokrl. filozfusoktl s papoktl eltren vezredeken t egy-egy nagyobb orszgrszben, tmbszer tudomnyos-filozfiai kzpontokban, egysges nemzetsg csaldot alkotva ltek (GKE-GA [2006,78]). k a kirlyi "szktk': a kirlyi magyarok npe, a mgusok npe. A mai civilizci ezt a ma mr meghkkent tnyt szkren rja le, amikor a mgusok rendjrl, osztlyrl, trzsrl beszl. Itt nem egy rendrl, osztlyrl, trzsrl van sz, hanem egy llamalkot, studs-fenntart nprl, amelyik sokezer ven t fldrszekre kiterjed llamszervezeteket hozott ltre, s tartott fenn, s amely az emberisg studsnak rzje. .
     Az kor egyetlen papsga sem volt hresebb a mgusoknl (Gnoli, uo.) A mgusok a napkultusz papi kasztja" (Redards, [1965]). Dcinius, erdlyi dk mgus (GKE-GA [2006,150-151]) pldul az i. e. I. szzadban "csaknem az egsz filozfira kkpezte a gtokat, fizikt, csillagszatot, logikt tantott nekik. Megtantotta nekik pldul, hogy a Nap hnyszor nagyobb gitest, mint a Fld" (Iordanes [2005, 56])."A skandinv-germn svalls vilgban a bevett nzetekkel szemben nem a harcias, hborskod, frfias rtkek a legszembetnbbek, hanem a mgikusak ... Odin maga volt a mgus-kirly mntakpe" (Boyer [1985, 50]). Odin, a skandinv-germn svalls fistene, szkta-magyar mgus volt (GA [2006, 133-142, 199J, GKE-GA [2006, 38-39J, Metcalfe [1982,1:32]). A keltk druidi is mgusok voltak (Pohle [1911]).
     A mgusok vilgszerte kzpontokat ltestettek, s ezek kztt vezredeken t tartottk a kapcsolatot (McKie [1977, 173-199J, Csji [2004, 8J, Govedarica [2004, 21J, GKE-GA [2006,152,194,196-202]). Ilyen mgus-kzpont lehetett haznkban Polgr-Csszhalomnl i. e. 4.800-tl (GKE-GA [2006, 15-16,24,71]). Stonehenge pttetje i. e. 2.300 krl magyar-hun mgus volt a Krpr-medencbl (GKE- GA [2006,25-29]). Orszgrsznyi mgus-kzpont volt az kori mdek mgus trzsnek fldje (a mdek orszgnak a neve Indiban: Madra; lsd i.m., 111, 116, 125), de hasonl mgus-kzpontok lteztek a szkta prtusok orszgban, Baktriban, Khorezmben, Egyiptomban. A Hindu Kus hegysg s az Oxus foly (ma: Amu Oarja) kzti orszgokat az indiaiak Szakasztnnak, Szkta-orszgnak neveztk, s azt tartottk, hogy ott volt az Aranykor. Mgusok ksztettk fel a perzsa herceget a kirlysgra, az igazsgossgra, btorsgra s nllsgra - s a md mgusoknak ksznhetik a perzsk politikai s civil intzmnyeiket is (Gnoli [1995 ]). A mgusok kirlyi rangjt jelzi az is, hogy a prtusok a mgusokbl vlasztjk a kirlyokat (Sztrabn [kb. i. u.7/1977, 547]), s hogy az zsiai kirlyok hadjrataikat nem vezethettk a kirlyok eltt vonul, s az gbl hullott rkk g tzet hordoz mgusok nlkl (Ammianus Marcellinus ri. sz. IV. szzad/1993, 338]). Kirlyi mgusokrl rt Pope 1711-ben (ld. fent), Goldwin Smith pedig arrl, hogy a kirlyt a mgusok irnytjk (ld. fent, The Oxford English Dictionary, Magian cmsz).

Kirlyi mgusok Indiban

De nemcsak a Krpr-medencben s Kzp-zsiban tntek ki a mgusok klnlegesen magas tudsukkal. Mag-brhminok, a Maga nev tudsok India kultrjban is kiemelked s megbecslt szerepet jtszottak (Aradi [2005, 152]). Indiban a mgusokat Maga, Bhojaka vagy Shakadvipi brhminokknt ismerik. Sakadvipa (sz szerint: Szakk orszga) a kzp-zsiai Szktit jelzi. A brahmanizmus nagyrszt a Maga brahminok tantsai nyomn alakult ki (http://shakdwipi.com/historyintroduction.htm). A Bhavisya Purna szerint a „Maga” blcseket Kzp-zsibl hvtk be az Indus vlgybe, ahol elssorban Radzsasztn (sz szerint: Kirlyok orszga) tartomnyban telepltek le. Az i. e. 2. vezredben szkta fldrl Indiba rkez s ott ksbb "ksatrij' nven ismertt vlt filozfus- harcosok szkta voltt a Puranc Encyclopaeda (1989, 667) is megersti. Azt is hozzteszi, hogy a szakk (zsiai szktk/hunok/magyarok - GA) eredetmondjuk szerint a Vilgegyetemet jelkpez Vaszistha lnynak, az Indiban "Nandini" nven tisztelt szent tehn mellkasbl szlettek. Az egyiptomi kozmogniban, ahol a Szent Tehn az g-istenn jelkpe, "a teremts kezdetn a Nap mint kisgyermek, egy ltuszvirg kelyhben tnt fel" (Kkosy [1978, 58]).
     
Kp
Az indiai saka=szktk eredetmondja a magyar mitolgival rtelmezhet. A Vilgegyetem jelkpe a Csodaszarvas. A Vilgegyetem lenya teht szarvasborj, szarvasn kell legyen, vagyis szarvastehn. A Vilgegyetem szmunkra legfontosabb szltte ktsgkvl a Nap. S mivel a szarvas lenyborj szarvasn, a Csodaszarvas szltte Napszarvasn, ezrt Nandini Nap-n, vagyis Nap-tehn. S ha a szkta-magyarok a Szent Tehntl szlettek, akkor a Nap fiai, a Nap npe. Ezt a megfejtst megersti, hogy Nandini s szl anyja, Kamadhenu (Kma-tehn, azaz Vgy-tehn - lsd a 3. brn) legfbb tulajdonsga az indiai mitolgiban, hogy teljestik a vgyakat, kvnsgokat (http://en. wikipedia.org/ wiki/N andini ), akrcsak a magyar npmeskben a "rt kr'; akinek rt szne megersti, hogy a Naprl van sz.
     rtelmezsnkbl kvetkezik, hogy a Vilgegyetemet s a Napot vgyaink teljestiknt fogtk fel eleink. A mai indiai "szent tehn" kultusz teht az indiai hunok eredetmondjnak tiszteletbl fakad. Ha a Napot s a Vilgegyetemet a bennk megnyilvnul kozmikus alkoter, leter megnyilvnulsnak tekintjk, felismerhetjk seink eredetmondjnak igazt. Valban, az emberisg mindent a benne rejl, lthatatlan alkoternek ksznhet. Az emberisg lnyege ugyangy a lthatatlan alkoter, mint a mag s az l Vilgegyetem.
      Az [indiai] magadhi np a szakk mgus npe (Metcalfe [1832/1982]). Magadha Gupta orszgban, Bihar llamban ma is a magadhi nyelvet beszlik, kb. 13 millinyian. A magadhi nyelvet nevezik magaya, maghaya, maghori, magi, magodhi nven is. Buddha (akinek a nevt a hinduk 'Bud' -nak ejtik!) a magadha nyelv eldjt beszlte. Ami azrt is rdekes szmunkra, mert Buddha, illetve helyesebben Buda, szkta szrmazs volt. Megasztensz grg trtnetr az i. e. 3. szzadban rt Indca c. knyvben beszmolt rla, hogy Magadha orszgban a filozfusoknak nem kell adt fizetnik. Ez pedig megersti, hogy a filozfusoknak a szkta-magyar Magadha mgusok orszgban klnlegesen megbecslt trsadalmi sttuszuk volt. s mivel a filozfusok kori neve: mgus, ezrt ismt a kirlyi mgusok nyomra bukkantunk.

 

      szak-Indiban, az Indus vlgye mentn, Kirlyorszgban (Rdzsasztn) ltek a hinduk ltal "ksatrijk"-nak nevezett filozfusok, akik egyben harcosok s regsk (brdok) is voltak. Rgebbi nevk angol helyesrsban "rajany' (magyarul rdzsanja: ismt kirlyi jelz vonatkozik a filozfusokra) (Vedc Index ofNames and Suhjects. 1.1967,202.). A rajanya a ksatrija (nemes filozfus-harcosok rendje) korbbi vltozata, a hercegsggel vagy kirlysggal sszefggst jelenti, kirlyi blcseket (sz szerint: 'rdzsan-jarsi' -kat) rtettek alatta. Ami azt jelzi, hogy itt is a kirlyi mgusok nyomra bukkantunk. Ezek a nemes filozfus-harcosok zenszek is: lantokon jtszottak, nekeltek. Ezrt neveztk ket ksatrija brdoknak is, a walesi (kelta) brdokhoz hasonlan, akik npk hsi nekeit nekeltk, ahogy Magyarorszgon a regsk, vagy Tindi Lantos Sebestyn. Az si ind himnuszok, a Vdk kb. i. e. 1500 s 1000 kztt szlettek (Strig [1997, 21]). A Vdk szent nekeseinek, a risiknek (risie szent nekes, blcs) egy csoportja turni eredet lehetett. Indiai tudsok kimutattk, hogy sok vdikus nek stlusa Turnbl vagy Bels-zsibl eredeztethet (Aradi [2005, 24]). A Vdk nv- s trgymutatja (Vedic Index of Names and Subjects. 1. 1967, 206) megrja, hogy a vdikus eposz ezen kirlyi blcsek, egyben harcos brdok kltemnyeibl ntt ki termszetes mdon. Mivel pedig a Vdk s az sszegzsknek tekinthet Upanisdok az emberisg rnk maradt legsibb s legmagasabb tudst kpviselik, e harcos kirlyi mgusok blcsessgvel a Vdk s az Upanisdok tanulmnyozsval kzelebbrl is megismerkedhetnk. A Vdk nv- s trgymutatja (1967, 202) felhvja a figyelmet arra, hogy a ksatrjkhoz tartoznak India slaki kzl azok, akiknek sikerlt megriznik hercegi sttusukat az rja hdts utn is. A ksatrija elnevezs hasznlata a Rig-vda legkorbbi szvegeiben kizrlag kirlyi hatalomra vagy isteni eredet felhatalmazsra vonatkozik. Figyeljk meg, hogy ez a tny a kirlysg s az isteni felhatalmazs egylnyegsgre utal. A kirlysg s az isteni eredet felhatalmazs pedig Eurpban egyedl a magyar npnl ll elvlaszthatatlan sszefggsben, a Szent Korona eszmjben. Az India Enciklopdija (Encyclopaedica Indica, 1975,306.) 'kshatriya' (a ksatrija' angol trsa nem mindig kvetkezetes) szcikknek szerzje pedig megjegyzi: a ksatrijk a Vdk uralkod s harcos kasztja, akiket most a rdzsputok kpviselnek. Rdzsasztn, a.Kirlyok orszga’ laki, a rdzsputok mindig is riztk hun eredetk hagyomnyt. Nemrg bebizonyosodott, hogy valban szkita-hun eredetek (Chauhan [1999]). Arra is fny derlt, hogy a sumr civilizcinl rgebbi Indus-vlgyi Harappa kultra „blcsek, papok, filozfusok, tudsok, matematikusok, csillagszok, mvszek, ptszek, mrnkk, hajsok, mesteremberek, fldmvelk s kereskedk civilizcija” volt (Feuerstein [1995]), amelyben a mgusok jtszottk a meghatroz szerepet.

 

Kirlyi mgusok Knban


Nagyon si idkben, vagy mr a knai valls hajnala eltt, a mgusok szervezett vallsnak papsga lehetett (de Groot [1982, VI, II:1187]). Az i. e. vezredekben a mgusok a knai valls minden szintjn vezet szerepet jtszottak (Schafer [2005,234]). Victor H. Mair, a knai nyelv s irodalom professzora rgszeti s nyelvi bizonytkokra bukkant, amelyek azt bizonytjk, hogy az -knai; *mYag,mgus, termszettuds, filozfus" jelents sz nem knai, hanem kzp-zsiai eredet (Mair [1990]). Knban a mgusok tantsa elssorban az si kirlyi vallsban volt fontos (Harper [1995]). A kirlysg intzmnye az els knai dinasztiig, a Xia nev hun nemzetsgrl elnevezett Xia dinasztiig s Huang Di-ig, a knai civilizci megalaptjig nylik vissza, az i. e. 3. vezredbe. Huang Di, aki az jonnan feltrt meghkkent tnyek alapjn minden bizonnyal magyar-hun kirlyi mgus volt, tezer vvel ezeltt tantotta meg a knaiaknak a Szent Korona eszmt. Amikor kirlly vlasztottk, csak azzal a felttellel fogadta el a kirlysgot, hogy a np elmozdtja kirlyi tisztsgbl ha nem a javra szolgl (GKE-GA [2006, 119-123]). Amg a nyugati civilizci Knba rkezve piumhbort robbantott ki, s ahov betette lbt, gyarmatostknt igyekezett fellpni, addig Huang Di fordtva: a np felemelst szolglta. Ebben a tettben az si szktamagyar npfelsgjog eszmje rejlik, a magyar Szerit Korona eszme. A knai univerzalizrnus, konucianizmus, taoizmus a mgusok tantsaira plt. Itt most csak futlag jegyezzk meg, hogy az amerikai indinokat vszzadokkal a gyarmatost, np- s kultrairt spanyolok eltt megltogat szakllas fehr emberek, mint Quetzalcoatl s trsai, Huang Di-hez hasonlan ltzkd s hasonl tantsokat tad, az amerikai indin trsadalmakat felemel mgus-blcsek voltak (i. rn., 123-124).

     Huang Di, msik nevn Xuan Yuan, a Xia hun nemzetsg vezetje (kirlya) volt, s npvel a Huang Ho (Hun foly, lsd Szsz-Bakay [1994,25], ma gyakori fordtsban Srgafoly) kzps vlgyben lakott (Wu [2004]). Huang Di korban itt ngy nagy nemzetsg harcolt egymssal: Huang Di nemzetsge, a hun Xia, a Yiang, a Yi s a Li. Huang Di lndzskkal, jakkal, nyilakkal fegyverezte fel npt, s vezetsvel a Xia hun nemzetsg legyzte az ersebb s szmosabb Li trzset Yhoulunl, a Sanggan foly vlgyben, Hebei tartomny szaknyugati krzetben (azaz Ordos krzettl nem messze szakkeletre). Huang Di szigoran s prtatlanul uralkodott, s gy orszga felvirgzott. Orszga npeinek egysgrl hossz tvon gondoskodott; azt is elrendelte, hogy tilos a sajt nemzetsgen belli hzassg. gy keveredtek ssze a klnbz npek, s gy vlt Huang Di az egyestett np sv, amely a Xia hun nemzetsgrl a huaxia nevet kapta. A mai Kna lakossgnak 93%-a ennek a hun eredet huaxia npnek az utdja, s csak a Han dinasztitl (i. e. 2. szzad) kezdve vltotta fel a knaiak eredeti, huaxia npnevt az j, han npnv (Wu [2004], Caraway [2007]).


Kirlyi mgusok Egyiptomban


Egyiptom fldje a mgusok tevkenysgnek kiemelkeden fontos helyszne. Az Indiban l szaka-hun mgusok hagyomnya az gi tehnrl itt is az svalls legrgibb rteghez tartozik. Hathor egyiptomi g-istenn Egyiptom legsibb, legnpszerbb istensgei kz tartozott, gyakran tehn alakban kpzeltk el. Nevnek jelentse: Har-hor.i.Hrf os) hza" (Hrusz a Napisten egyiptomi neve - GA). Hzon itt az eget kell rteni (Kkosy [1978,9]). Az g-tehn elkpzels az egyiptomi svallsnak mr abban a legsibb rtegben megvan, ameddig a vallstrtneti kutats jelenleg le tud sni. Egy paletta a predinasztikus idkbl (i. e. 4. vezred vge, Nagada II. kultra) tehnfejet brzol, melynek szarvn s flein csillagok lthatk" (uo., 16) - csakgy, mint a magyar Csodaszarvasoru. Ahny szre-szla, annyi csillag rajta', mondja a regs-nek. Kldeus (kldeus: mezopotmiai mgus - GA) telepek lteztek Egyiptomban ... A Magosok tudomnya Kldebl ered. A csillagszat Kldebl terjedt Egyiptomba, innen Grgorszgba (Stanley [1731, 250]). Alexandriai Kelemen (az i. u. 3. szzad elejn) azt rja, hogy"Egyiptom a mgusok anyafldje'. Az egyiptomi srokban tallt, i. e. 4. vezredbl ered amulettekbl tlve a mgusok a kezdetektl jelen voltak Egyiptom kultrjnak megteremtsben. A piramisszvegekben az egyiptomi kirlyokra .Iiekau" - knt hivatkoznak, vagyis mint a mgikus erk birtokosaira (Pinch [1994]).

II. MGUSOK NYOMAI A KRPT~MEDENCBEN AZ i. e. VEZREDEKBEN

A Krpr-medence a vonaldszes kermia szlfldje

 

A legjabb rgszeti leletek alapjn a kztudatba ltetettl alapveten eltr, tudomnyos bizonytkok hatalmas, sszefgg rendszervel altmasztott kp rajzoldik ki szemnk eltt az si Eurpa, Krpr-medence, Mezopotmia, Kna, India s Amerika mveltsgnek eredetrl. T. Douglas Price s munkatrsai tollbl (Price et al. [2001]) alapvet jelentsg munka ltott napvilgot a nagy tekintly Antiquity cm rgszeti szaklapban. Ebben a szerzk a legjabb stroncium izotpos (izotp: ugyanazon kmiai elem kicsit ms atomsly vltozata) vizsglatokkal kimutattk, hogy a trtnelem eltti Eurpa els magas mveltsge, a vonaldszes kermia kultrja a mai Magyarorszg terletrl indult ki i. e. 5.700' krl, mgpedig gy, hogy nem egyszeren a kultra addott t, hanem kiemelked tuds vndorok vittk szerteszt. A vndorlk tbbsge magas tudssal br fiatal n. Ez a tny a korabeli Krpt-medencei trsadalom anyajog (idegen szval: matriarchlis) jellegre pp gy utal, mint a kimagaslan magas tuds megltre. A kimagaslan magas tudssal br szemlyeket az s- s az korban mgusoknak neveztk. Ha teht a korabeli Krpr-medencben kimagaslan magas tuds nk ltek, akkor itt volt a mgusok eurpai kzpontja. A Rajnhoz pldul a vonaldszes kermia kultra i.e , 5.500 krl rkezett meg (Price et al. [2001]). Ezek a mgusok ptettk 7000 vvel ezeltt az els naptemplomokat a Krpr-medencben, az els templomokat Kzp-zsiban s a kkrket vilgszerte. Ezek a mgusok hordoztk az emberisg studst, amely pedig visszanylik az emberr vls milli vekkel ezeltti korszakig (Leakey s Lewin [1986, 235J, GKE-GA [2006, 104-110], GA [2006, 19- 31]). Price s munkatrsai (2001) megrjk, hogy Eurpa a vonaldszes kermia kimagasl tudssal br npnek ksznheti tbbek kztt a fldmvels, a hzpts, a temetkezs, a kifinomult fazekassg, a magas sznvonal kmegmunkls tudomnyait. Amint azt a bevezetben lttuk, ezek a tnyek mgusok, kultrhsk tevkenysgnek jellemzi. A legtbb kutat a vonaldszes kultrra mai szak-Szerbia s Magyarorszg terletn lt Starcevo- Krs kultrbl szrmaztatja. Haak s munkatrsai (2005) szerint pedig a Linearbandkeramik s az alfldi vonaldszes kermia forrsterlete a mai Magyarorszg s Szlovkia. Tekintve, hogy Szlovkia s szak~Szerbia nem ltezett a szban forg korszakban, az i. e. 6. vezredben, helyesebbnek s korhbbnek ltjuk a Krpt-medencei eredet elnevezst. J nhny kutat a vonaldszes kermit a helyi, Krpt-medencei slakossg alkotsnak tartja (Linear Pottery Culture, 2006). \
      A vonaldszes kermia npe alapvet folytonossgban tovbb lt a Krpr-medencben. Itt lt az els, nyilakat kszt np legalbb i. e. 34.000-tl, s az i. sz. 1. vezredben mg mindig kiemelked jtechnikval rendelkez hun-magyar np, az llatbrzol mvszet, a nyelvdugs furulya npe legalbb i. e. 33.000-tl mig (GKE-GA [2006, 228), a mgusok npe a belthatatlan smltrl az i. e. 2. vezredig (i.rn., 78-103,177-184). Folytonossgot mutatnak a vilgszerte elterjedt, a Napbl kpszeren kiindul napsugarakra utal szkta cscsos svegek (Singh [1993,74]) az i. e. 6. vezredtl az i. sz. 2. vezredi Magyarorszgig.

Kp

      Innen,a Krpt-medencbl indult ki az i.e.6.vezredben a vonaldszes kermia kultra utn Eurpa els templompt npe (Keys [2005 ]), a jogarhordozk npe az i. e. 6- 3. vezredben (Govedarica [2004], lsd albb), a cucuten-tripoljei, a szktkkal folytonos kultra (i. e. 5.500 - i. e. 2.400, GKE-GA [2006,20-23]), a Stonehenge-et pt, a szktknl kultikus ivcsszkrl (Price et al. [2004 ]), illetve harang alak ivednyekrl elnevezett, kirlyi jogarokkal temetkez Bell Beaker np az i. e. 3.100-tl i. e. 1.600-ig terjed kerszakban (GKE-GA [2006, 25-2]), illetve i. e. 2.800-1.900 kztt (Beaker culture, 2007, http:/ / en.wikipedia. org/wiki/Beaker_culture); itt lt a ksbb szkta kkrkknt ismertt vlt, Stonehengehez hasonl kkrket i. e. 4.800-tl i. u. 500-ig pt np (GKE-GA [2006, 15-40]), itt ltek a szkta=rnagyarok jellegzetes cscsos svegvel rokon, magas aranysveget visel kzp-eurpa kirlyi mgusok az i. e. 2-1. vezredben (Menghin [2003J, Paterson [2002J, GKE-GA [2006,31-39]).

Mdszertani szrevtelek a magyar-hun-szkta kultra idhatrainak megllaptsrl

 

 

Az utbbi vszzadokban a nyugati s a hivatalos magyar trtnetrsban ltalnos szokss vlt a szkta" kori grg elnevezs kultrt nhny vszzados id korltok kz szortani. Ez manapsg leggyakrabban az i. e. 8-5. szzadot jelenti (Kemenczei [2002,67]). Ennek egyrszt mdszertani okai vannak. A modern rgszet a trgyi emlkek jellemz tulajdonsgai utn tl. A technolgik fejldsvel, j anyagok, anyagmegmunklsi eljrsok, divatok felfedezsvel j jellemz tulajdonsgok tnnek fel. Ennek alapjn azonban ugyanazon np egysges kulturlis lett is fel lehet aprzni. Pldul a magyar npet az idben visszafel   haladva lehetne akr a szmtgpek npnek nevezni, a nhny vtizeddel ezelttit a televzi, azelttit a rdi npnek s gy tovbb. Valban, a kultrt ppen gy szoktk tagolni. Nagy vonalakban ilyen tagols pldul az skor, kor, jkor, legjabb kor, a legjabb koron bell mg kisebb idszakokra tagols is gyakori. Mi azonban szeretnnk kiemelni, hogy ez a mdszertani beidegzds nem homlyosthatja el a klnbz trgyi jegyek, divatok mgtti valsgos npi, trtnelmi s kulturlis egysget. Nyilvnval ugyanis, hogy a Krpt-medence kultrja legalbbis az utbbi ezer vben alapvet folytonossgot mutat, st, a magyar strtnet egyik f krdse, hogy miben ll s meddig terjeszthet ki ez a kulturlis (s npessg szerinti) alapvet folytonossg.

 

      Bakay Kornl a szkta=szaka kultra legfontosabb ismertetjegyeit gy adja meg: 1. a kurgnos temetkezs, 2. a kocsik eltemetse, 3. nagyllattarts, 4. 'viaszveszejtses, magas sznvonal fm-mvessg, 5. a vas elsdlegessge, 6. llatbrzol mvszet 7. szarvaskultusz, 8. Napisten-hit, Nap-szentlyek, 9. halotti maszkok, 10. europid embertani jelleg, 11. vrszerzds szoksa, 12. nehzfegyverzet lovassg, 13. reflexj, 14. nemzetkzi kereskedelmi utak kiptse s hasznlata, 15. kardkultusz, 16. sznyegek, textlik srba temetse, 17. ritulis ednyek: csszk, tkrk, ivkrtk, stk (Bakay [2005,42]).
      rdemes szrevenni, hogy az egyes jellemzk kln-kln ms-ms idszakokat jellnek ki. A kurgnos temetkezs az i. e. 5. vezredtl mr kimutathat (Kurgan hypothesis, 2007). Az europid jelleg s az llatbrzol mvszet legalbb 40-45 ezer ves (Poikalainen [2001]). A magas sznvonal fmmvessg szintn az 5. vezredtl (Kalicz s Raczky [2002,40]), a vaskorszak viszont csak az i. e. 8. szzadtl indul (Kemenczei [2002,67]). Vilgos, hogy a Bakay ltal felsorolt jellemzk valban helytllk, de az is vilgos, hogy nem mindegyik tekinthet alapvet, az egysget vgs soron biztosr jellemznek. Nem lehet csak trgyaibl megtlni az embert. A trgyi szemllet termszetbl addan leszkt, s ezrt a npi folytonossg kutatsban flrevezet. Minden np alapveten szellemi, lelki kulturlis egysg, az sszetartozs rzsri alapszik. ppen ezrt a trgyi, leszkt vizsglatot szksgszeren ki kell egszteni a lelki-szellemi kultra nyomainak egysges, megalapozott rendszerbe foglalsval.
      A grgktl szkta nevet kapott magyarsg pedig az kori szerzk egsz sora s a trtnelmi elemzs (GKE [1996 a, b, c]) szerint az emberisg snpe, Minden bizonnyal ez az snp nem az kori grgk ltal raggatott szkta nevet viselte az kori grgk eltti vezredekben. st vmillikban. A hunok msik neve Indiban a magyar (madzsar) volt (Czuczor-Fogarasi [1867/4,56-57, /2, 1733-1738). Czuczor s Fogarasi idzett munkjukban hivatkoznak az Abhandlungen fr die Kunde des Morgenlandes c. gyjtemny 1. kretnek 4. szmban (Leipzig, 1858) a 41. s 42. lap aljn tallhat szvegre, amely szerint a.mudgara" az indiai fehr hunok nmegnevezse lehetett. Az Iszfahni Kdex szerint a hunok eredetket 28.000 vre vezetik vissza (Detre [2004,2005]). A leghelyesebb egy npet sajt nevn megnevezni. gy teht - sszhangban a Trih-i-ngrsz elernzsvel kapott eredmnynkkel (GKE [1979; 1990, 17,40-43]) - mostantl a szkta, illetve hun npnv helyett elssorban a magyar npnevet hasznljuk. Ha pedig ez az adott sszefggsben nem a legjobb megolds, akkor ajnlatos a 'szkta' s 'hun' np nv 'magyar' jelentst szem eltt tartani.

 A hunok nevnek jelentse: fensges, kirlyi np

A knai forrsokban a hunok neve az . e.11. szzad eltt.rong', illetve "zsong" (dzsong] volt (a knaiak az 'r' hangot nem tudvn kiejteni, rendszerint 'zs' vagy dzs' hanggal igyekeztek ptolni). A Cson-kor (i. e. 1028-221) vgn a "zsong" elnevezs kikopott a divatbl, s a hsziungnu nv vltotta fel (FitzGerald [1989, 156]). Sima Qian 130 ktetes mvnek 110. ktete foglalkozik a hunok legkorbbi trtnelmvel. "A xiongnuk se, a Xia fejedelmi hz leszrmazottja, Chun-hu volt. [...] Mr a Yao s a Shun csszrok ideje eltt is [vagyis az i, e. 3. vezred eltt is; Huang Di, Yao s Shun alkotjk a hrom legends blcset - G. A.] voltak shanrong (hegyi rong), xianyun s xunyu npek, akik az szaki vadonokat laktk, s llataikat kvetve vonultak egyik terletrl a msikra:' (Sima Qian [1997, 17], de Groot - Bakay [2006,23-25]) A hagyomny szerint Huang Oi i. e. 2698-2599 kztt lt (Poon [2006]). A hun nprl nyerte nevt Kna nagy folyja, a Huang-ho is; szak Kna f folyja, a knai civilizci blcsje (Szsz -Bakay [1994, 25]). Mivel a "ho" folyt jelent, ezrt ha a Huang Ho a hunok nevt viselte, a "huang" jelentse "hun" kellett legyen. s ugyanez a "Huang" sz szerepel Huang Di nevben is! A „Di” knai karaktere, a Kp eredeti jelentse: magasabb/ rendkvli lny (v. Tarih-i-ngrsz, 41,402 - a rendkvli teremtmnyek nem kznsges, tlagon felli, elkel s vitz np), isten-kirly (Three Sovereigns and Five Emperars, 2007), gbl szrmaz kirlysgot kpvisel kirly. A Kp jel eredeti jelentse: mgus. Maga a jel alakja is eredetileg mgust brzolt, vlln szerit kpennyel (uo.), valsznleg a Napra utal kacagnnyal. Akkor teht Huang Di nevnek jelentse: Hun mgus, Hun istenkirly, Hun gi kirly. A "Huang" sz msik jelentse: fensges. Ezzel Huang Di jelentse: Fensges Mgus. Ugyanakkor a"huang" egyrszt „hun; msrszt fensges” jelentse arra utal, hogy a "hun' np elnevezse azt jelentette: "a fensges" [np], az gi eredet np. Huang Di-rl a hagyomny gy tartja, hogy erklcsileg tkletes blcs-kirly volt (uo.). Mivel pedig az i. e. 3. vezredben az ilyen blcsek neve: mag, mgus, ezrt Huang Di ezek szerint mguskirly, kirlyi mgus volt.
      A hun fkirlyi mltsg knai neve: tan-hu, illetve seny. Felvetdik, ha a tan-hu jelentse fkirly, s a hun fkirly az g Fia, akkor a tan-hu els sztaga az smagyar "Te

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Kapcsolat

szihalom@jobbik.hu

 

Nagyobb trkpre vlts
Id
 
Nvnap

 

 

 
Naptr
2025. Februr
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01
02
<<   >>
 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
Linkek
 
Linkek trtnelmnk megismershez
 
Knyvek, ruhk
 
Egyttesek, zenk
 
Egyb
 
Szmll
Induls: 2009-03-06
 
Ltogatk

 

 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU